کهکشان راه شیری بر بلندای دریاچه تشنه ارومیه

68%
امتیاز

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶

دسته بندی : طبیعت  شب  چشم انداز  

بازدید : 89 نظرات : 2

کاربر مهمان
مونا عبداللهی
مونا عبداللهی
از لحاظ ترکیب بندی قابل ملاحظه است _زنگاری که روی بدنه کشتی دیده می شود و هم چنین خطوط کج کشتی و ایجاد پرسپکتیو، به بحران آب و محتوای مورد نظر اشاره میکند_. ترکیب رنگ آسمان و دریاچه هارمونی دارد..رنگ بنفش به کار رفته در عکس از دید روانشناسی به معنای هشداری برای خطر باشد.
یاری بخش  حاتمی صدر
یاری بخش حاتمی صدر
عکسی که به خاطر چشم انداز زیبایش ، ستارگان ، کهکشان و آسمان شب پرشکوه ، نور ملایم و قشنگ محیط و فرم خاص کشتی ، زیبا و دلفریب جلوه می کند .
گردی های نمک بر سطح زلال آب ، در برابر نقاط نورانی ستارگان ، عرض اندام می کنند و قرینگی نمکین جالبی می آفرینند.
طبعا در این ثبت ، بحران زیست محیطی ناشی از کمبود و فقدان آب ، نشان داده شده اما به یقین این موضوع تحت الشعاع فریبایی چشم انداز عکس قرار گرفته و کمرنگ می شود .
من معتقدم اینجا یک نگاه از بالا به پایین وجود دارد ، نگاهی از کیهان بی کران و بی انتها به زمین محدود و درمانده ، از منظر چرخ افلاک که درطول تاریخ هستی ، شاهد تغییرات و دوره های خاص اکوسیستم بوده است ولی خلقت شگفت انگیز ، همچنان بر مدار حکمت صانع بزرگ ، چرخیده است .
شاید زیبایی های این تصویر بیشتر امید دهنده و آرامش بخش باشد تا وحشت آفرین و اضطراب آور ، و با نگاهی اشراق گونه بکوشدکه از تضاد مابین زیبایی و وحشت رها شده و به یک وحدت بصری خاص دست یابد .
درود ...